נגב+

כך נראית מנה מנצחת

שתפו ב-

איך מעניקים לתחליפי הבשר תחושה, טעם, פרופיל תזונתי ומרקם זהים כמעט לדבר האמיתי? הכירו את הפיתוח החדש של כיל רכיבי מזון מיוחדים בתעשייה צוברת תאוצה

צרכני המזון של היום מגלים מודעות הולכת וגוברת לאיכות המזון שהם מכניסים אל גופם. הם בוחרים באופן פעיל בחלופות בריאות באורח חייהם ובתזונתם. הטרנד המתפשט הביא ללידתו של סוג צרכנים חדש – כאלו המעוניינים להפחית בצריכת הבשר שלהם ולשלב יותר מזונות ממקור צמחי בתזונתם.

לקהל רחב במיוחד של צמחונים ברחבי העולם, המבקשים להפחית פגיעה בבעלי חיים מטעמים הומניים  ואחרים, הולכים ומצטרפים עוד ועוד צרכנים המסגלים תזונה מופחתת בשר, גם אם לא באופן מוחלט ורציף; חלקם מטעמים בריאותיים, אחרים ממניעים אקולוגיים ויש גם מי שפשוט מצטרפים לטרנד.

לא פלא, אם כך, שתחליפי הבשר עומדים כיום בחזית המגמות בתעשיית המזון. יצרנים מחפשים בזריזות דרכים להרחיב את מאגר המוצרים שלהם כדי לספק את הביקוש והצרכים, על מנעד הרגלי התזונה הרחב. הדרישה לתחליפי בשר מן הצומח, המחקים את מרקמם וטעמם של הבשרים הרגילים, נרחבת, גדלה באופן מתמיד, ואינה עומדת לעבור מן העולם. למעשה, דו"ח שוק תחליפי הבשר של חברת המחקר מרקטס אנד מרקטס העריך כי שוק תחליפי הבשר יגיע להיקף של 6.43 מיליארד דולרים עד שנת 2023 (השווה לגידול שנתי מצטבר של 6.8% בשנה).

היקף שוק של 3 מיליארד דולרים עד שנת 2023. תחליפי הבשר

זו כמובן משימה לגמרי לא פשוטה, והיא כרוכה בדרך ארוכה של מחקר ופיתוח מתקדמים. האתגר ליצרנים הוא בהתאמת תחליפי הבשר לציפיות הצרכנים בתחושה בפה, בטעם, בפרופיל התזונתי, באופן  הבישול וגם בחוויית האכילה הכללית שאוכלי בשר רגיל מכירים ומצפים לה.

כאן בדיוק נכנסת לתמונה כיל רכיבי מזון מיוחדים – ואיתה מומחיות ויכולת שליטה מתקדמת בניהול חלבונים. בעזרת מערכת הרוביטאריס של כיל, יצרנים יכולים להפיק תחליפי בשר מן הצומח שהם כמעט בלתי ניתנים להבחנה בהשוואה לבשר רגיל. גמישות המערכת מאפשרת ליצור שימושים ופרופילי טעם מותאמים. הפתרונות כוללים מוצרים כגון המבורגרים, נקניקיות, נקניקים, נגיסי עוף (נאגטס) ואצבעות דגים.

אולי יעניין אותך גם:

הצלחה מתוקה: המדע הופך את התפוחים לטעימים יותר

מבשלות עתיד טוב יותר

עבור צרכנים הישראלים, אגב, מדובר בבשורה נוספת: במדינה שבה אחוז ניכר מהצרכנים מקפידים על כללי כשרות והפרדה בין בשר וחלב, פותחים התחליפים המתקדמים האלה מנעד רחב של אפשרויות לשילוב טעמים בעולם הקולינריה.

כיל רכיבי מזון מיוחדים ממשיכה להרחיב את טווח פעולתה ולחפש מקורות חלבון חדשים והזדמנויות לבידול עבור לקוחותיה. מאגר האפשרויות המפותח באופן מתמיד, מעניק ללקוחות חדשנות מלאת השראה המאפשרת שימושים תזונתיים חדשים וייחודיים.

"חדשנות היא המפתח בסיוע ללקוחותינו להביא מוצרים חדשים לשוק מהר יותר", אומר ראד ספורקה, סגן נשיא גלובלי של כיל רכיבי מזון מיוחדים. "רוביטאריס הוא מוצר בולט באמת, המספק את הטקסטורה המעולה, דמוית-הבשר, ואת תחושות האכילה שהצרכנים מצפים להן. טכנולוגיה מובילת-שוק זו תקדם את פיתוח המוצרים בסוגים שונים ומרגשים של שימושים חדשים".

חשוב לציין כי בנוסף למתן חלופה בריאה יותר לצרכנים בהשוואה למוצרי בשר מן החי, 'בשר נטול בשר' יכול לתרום באופן משמעותי לשמירה על איכות הסביבה, מכיוון שייצור מזונות מחומרים מן הצומח גורמת  פליטות פחמן נמוכות בהרבה בהשוואה לייצור מזונות מן החי. עובדה זאת מחזקת את  מחויבותה של כיל לקיימות ולהשתתפותה בשיפור הבריאות, הרווחה ואיכות החיים הן של הדור הנוכחי ושל הדורות הבאים.

שתפו ב-